menu strony www

Jak podrasować menu na stronie internetowej?

Odpowiednie ułożenie menu na stronie może stanowić wyzwanie, jeśli chcemy zmieścić wszystkie najważniejsze dla nas odnośniki. Jak zaplanować zakładki, by poprowadzić użytkowników tam, gdzie ostatecznie kupią nasz produkt lub wypełnią formularz?

Jako element linkowania wewnętrznego, menu na stronie pełni 3 kluczowe role:

👀 Nawiguje użytkowników.

👀 Poprawia konwersję.

👀 Pozwala uzyskać wyższe pozycje w Google.

Warto umieszczać w nim odnośniki do najważniejszych podstron i kategorii w serwisie. Nie można jednak przesadzać (w dalszej części tekstu znajdziesz przykład case study, gdzie usunięcie menu doprowadziło do zwiększenia konwersji).

3 case studies, które pozwolą Ci lepiej zaplanować menu na stronie internetowej

🔎 Jak użytkownicy klikają w menu mobilne? – na 5 przykładach przetestowano zachowanie użytkowników smartfonów w popularnych e-commercach. Zerknij, jakie wnioski wyciągnięto.

🔎 Jak usunięcie menu podniosło konwersję o 100%? – rozbudowana nawigacja to nie zawsze dobry pomysł. Ten case study pokazuje, że usunięcie zbędnych elementów w headerze może sprawić, że userzy zwrócą uwagę na kluczowe dla Ciebie linki.

🔎 Jak trzymamy telefon? – wbrew pozorom, wiedza o tym, jak użytkownicy trzymają swoje smartfony, może pomóc Ci lepiej zaplanować ułożenie elementów na stronie internetowej.

3 wtyczki do tworzenia menu na WordPress

System WordPress pozwala w intuicyjny sposób zbudować proste menu na stronie, a część szablonów ma wbudowane własne rozwiązania pod Mega Menu. Jeśli jednak Twój motyw nie posiada tych zaawansowanych funkcjonalności, wykorzystaj jedną z poniższych wtyczek do utworzenia lepszej nawigacji.

🪛 Max Mega Menu – wszechstronny plugin WordPress, który bezproblemowo przekształca zwykłe menu w menu mega. Pozwala wzbogacić je dodatkowo o widżety WordPress, dostosować jego wygląd za pomocą edytora motywu i zmienić zachowanie za pomocą wbudowanych ustawień.

🪛 UberMenu – plugin dostępny tylko w wersji premium, wyposażone w mnóstwo funkcji, które pozwalają zaprojektować menu wedle kazdego projektu. Atutem jest tutaj przede wszystkim pomoc techniczna oraz rozbudowana dokumentacja.

🪛 ElementsKit – jeśli Twoja strona zbudowana jest na Elementorze, ten plugin pozwoli lepiej konfigurować nagłówek oraz menu.

🎁 Bonus:

🔎 535 przykładów menu na urządzeniach mobilnych – jeśli szukasz pomysłów na ułożenie swojego menu na smartfonach, czy tabletach, w tej bibliotece znajdziesz ponad pół tysiąca gotowych projektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *